Ξεκίνησαν ασφαλτοστρώσεις στα Ψαχνά
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG-7473e2709050c48ce9a4c16b72969f06-V-960x640.jpg)
Έργα ασφαλτόστρωσης ξεκίνησαν εχθές το πρωί στην περιοχή των Ψαχνών
Οι εργασίες ξεκίνησαν από την Οδό Παπαδιαμάντη (φωτό) και θα γίνει ασφαλτόστρωση έως το πρατήριο υγρό καυσίμων «ΒP»,αλλα και στην απέναντι πλευρά απο το σούπερ μάρκετ “Bazaar» έως και το πλυντήριο αυτοκινήτων «Γκάβαλης».
Όταν οι εργασίες ολοκληρωθούν σε αυτά τα σημεία επόμενος δρόμος που θα στρωθεί με άσφαλτο είναι η οδός Σταδίου, καθώς επίσης και ο κεντρικός της Καστέλλας αφού πρώτα έχουν ολοκληρωθεί οι εσωτερικές συνδέσεις αποχέτευσης.
Επίσης, όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες επί της οδού Παπαδιαμάντη προς Λύκειο Ψαχνών τοποθετήθηκαν πινακίδες με όριο ταχύτητας με σκοπό την ασφάλεια των μαθητών.
Πατήστε στο εικονίδιο και συνδεθείτε στην ομάδα του Psaxna.gr στο Viber για να ενημερώνεστε άμεσα με ειδοποίηση στο κινητό σας τηλέφωνο για τις σημαντικότερες ειδήσεις από τα Ψαχνά 👇