Με γκολ του Κώστα Παπαγεωργίου από τα Ψαχνά στον τελικό του Final Four K15 o Ολυμπιακός
Με ένα φοβερό άπιαστο γκολ του νεαρού Κώστα Παπαγεωργίου από τα Ψαχνά, η Κ15 του Ολυμπιακού επικράτησε του Άρη με 3-1 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό της Τρίτης (21/5) που θα αντιμετωπίσει ΠΑΟΚ ή Παναθηναϊκό
(Ο Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου είναι από τα Ψαχνά, και είναι γιος του Βαγγέλη Παπαγεωργίου και της Ζωής Καρατζά)
Ο ημιτελικός διεξήχθη στο ΔΑΚ της Λαμίας και ο νεαρός Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με ένα υπέροχο γκολ από στημένη φάση, με τη μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.
Δείτε το γκολ εδώ :
Το 2-0 έγινε στο 33′ με τον Σιώζο,ο Άρης μείωσε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Παπασαραφιανό, αλλά ο Ολυμπιακός κατάφερε στο 55′ να βρει και ένα τρίτο γκολ με τον Λαζαρίδη να γράφει το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ταβουλάρης, Σιώζος, Τσαλαπατανάκης, Φαρίνης, Γούσιος, Μωυσιάδης, Αγγελόπουλος, Παπαγεωργίου, Λαζαρίδης, Σεφερλής, Παναγόπουλος.
ΑΡΗΣ: Σαββουλίδης, Παπαδόπουλος Μ., Βοριαζίδης, Ευστρατίου, Γέργος, Αμπελάς, Κυριαζής, Σιούτας, Ταξίδης, Παπασαραφιανός, Παπαδόπουλος.
Για να ενημερώνεστε άμεσα μέσω Viber με ειδοποίηση στο κινητό σας τηλέφωνο για ότι σημαντικό συμβαίνει στα Ψαχνά και όχι μόνο, κάντε κλικ… εδώ