Συνάντηση Θανάση Τάρτη με τον Μητροπολίτη Χαλκίδος και το Σωματείο εργαζομένων του Δήμου Χαλκιδέων
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683189929074_edit_101185632861643-793x640.jpg)
Με τον Σεβασμιώτατο μητροπολίτη Χαλκίδος, Ιστιαίας και βορείων Σποράδων κ.κ. Χρυσόστομο αλλά και με το Σωματείο εργαζομένων του Δήμου Χαλκιδέων πραγματοποίησε συναντήσεις τις τελευταίες ημέρες ο Υποψήφιος Βουλευτής του ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Θανάσης Τάρτης.
“Λίγες μέρες πριν τα εγκαίνια του πολιτικού μου γραφείου, είχα την τιμή να επισκεφτώ τον Σεβασμιώτατο μητροπολίτη Χαλκίδος, Ιστιαίας και βορείων Σποράδων κ.κ. Χρυσόστομο, για να πάρω την ευλογία του η οποία μου δίνει δύναμη και κουράγιο για να συνεχίσω ακόμη πιο δυνατά αυτόν τον αγώνα. Με τον Σεβασμιώτατο ο οποίος διακρίνεται για το τεράστιο πνευματικό και κοινωνικό του έργο είχα την ευκαιρία να συζητήσω μαζί του θέματα που αφορούν την εκκλησία μας και το ποιμαντικό της έργο αλλά και θέματα που αφορούν το νομό της Εύβοιας.” δήλωσε ο γνωστός Δικηγόρος μετά την συνάντηση του με τον Σεβασμιώτατο.
Επόμενη συνάντηση του υποψηφίου Βουλευτή ήταν με το Σωματείο εργαζομένων του Δήμου Χαλκιδέων, όπου εκεί οι δυο πλευρές συζήτησαν για τα προβλήματα και τις ανάγκες των ανθρώπων του Δήμου.