2ο Δημοτικό σχολείο Ψαχνών:Διδακτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις των Εθελοντών Δασοπυροσβεστών
Posted On 5 Δεκεμβρίου 2023
0
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/12/403621939_828251369100686_78933046064176317_n-768x614-1.jpg)
Οι μαθητές των τμημάτων Β1 και Β2 του σχολείου μας, επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις του Συλλόγου Εθελοντικών Δυνάμεων Δασοπροστασίας και Διάσωσης Ψαχνών. Οι Εθελοντές ξενάγησαν του μαθητές μας στο χώρο του συλλόγου καθώς επίσης τους επέδειξαν τρόπους κατάσβεσης της φωτιάς, χρήση των πυροσβεστικών εργαλείων και μηχανημάτων που χρησιμοποιούν στην δουλειά τους . Οι μαθητές έφυγαν εντυπωσιασμένοι με όσα αποκόμισαν από αυτήν την επίσκεψη τους.
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους εθελοντές για το χρόνο που διέθεσαν στα παιδιά μας
Trending Now
Τροχαίο ατύχημα στα Λουκίσια
26 Ιουλίου 2024
Θανατηφόρο τροχαίο στην Πρέβεζα
26 Ιουλίου 2024