Χριστίνα Αβραμίδου:Ποια είναι η τρίτη Υποψήφια Δήμαρχος Διρφύων Μεσσαπίων
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG-d9af4878327e8190684f93a5ffcf1ce0-V_edit_4564187795657.jpg)
Η Χριστίνα Αβραμίδου είναι η τρίτη Υποψήφια Δήμαρχος Διρφύων Μεσαπίων με την Λαϊκή Συσπείρωση
Η κυρία Αβραμίδου εκτελεί καθήκοντα Δημοτικής συμβούλου και είναι επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης στον Δήμο Διρφύων Μεσσαπίων από τον περασμένο Ιούλιο μετά την παραίτηση της επί σειρά ετών συμβούλου και επικεφαλή της παράταξής Γεωργίας Πύθουλα.
Λίγα λόγια για την Χριστίνα Αβραμίδου
Η Χριστίνα Αβραμίδου είναι μέλος της Τομεακής Επιτροπής Εύβοιας του ΚΚΕ, αυτοαπασχολούμενη ιατρός και δραστήριο μέλος των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων της περιοχής Καστέλλας και Ψαχνών. Δραστηριοποιήθηκε επίσης μέσα από την επιτροπή πλημμυροπαθών για τη διεκδίκηση αντιπλημμυρικών μέτρων και μέτρων αποκατάστασης μετά την καταστροφική πλημμύρα του Αυγούστου του 2020.