Παρασκευή 17 Μαΐου η πρώτη ομιλία στο ΕΚΠΑ με θέμα «Η νέα κοινή αγροτική πολιτική, προκλήσεις και ευκαιρίες για την Ελληνική γεωργία»
Στα πλαίσια της συνεργασίας του Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων και του Τμήματος Αγροτικής Ανάπτυξης, Αγροδιατροφής και Διαχείρισης Φυσικών Πόρων του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (συγκρότημα Ευρίπου), ξεκινάει ο 1ος κύκλος ομιλιών που αφορά όλους τους Αγρότες, Αγρότισσες, Κτηνοτρόφους, Μελισσοκόμους του Δήμου μας, αλλά και όλες και όλους εκείνους που αγαπούν τις Αγροτικές ενασχολήσεις, τη ζωή στην περιφέρεια και συνεισφέρουν στην αξιοποίησή της.
Η πρώτη ομιλία θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Παρασκευή 17 Μαΐου στις 18:30 το απόγευμα στο αμφιθέατρο του ΕΚΠΑ, με θέμα “Η νέα κοινή αγροτική πολιτική, προκλήσεις και ευκαιρίες για την Ελληνική Γεωργία”.
Ομιλητής θα είναι ο κος Γιάννης Δούκας, επίκουρος καθηγητής Αγροτικής οικονομίας και πολιτικής του ΕΚΠΑ.