Μακρυκάπα-Δροσιά 2-1
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/12/Μακρυκάπα-Δροσιά-2-1-2-12-2023-48.jpg)
Στο γήπεδο Μακρυκάπας οι ‘λύκοι’ επικράτησαν 2-1 της Δροσιάς, στην ενδέκατη αγωνιστική της πρώτης ευβοϊκής κατηγορίας.
Ο ΑΟΜ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με δυνατό σουτ του Καραντάκη, μετά από ασίστ του Στούπα, σουτ του οποίου λίγο μετά πέρασε έξω. Στο 27′ ο Ντεγιάννης επιχείρησε τελική που πέρασε λίγο έξω, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ευστόχησε και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στην επανάληψη ο ΑΠΚΟ προσπάθησε να αντιδράσει και ανέβασε την απόδοση του. Είχε σουτ στο 52′ με τον Αγγελάτο που απέκρουσε ο Μίχος, ενώ άουτ έφυγε η προσπάθεια του Λάμπρου. Από τη μεριά τους οι γηπεδούχοι, έψαξαν και το τρίτο γκολ, κάνοντας παράλληλα και διαχείριση του προβαδίσματος που είχε, έχοντας καλές στιγμές με Στούπα (50′: σουτ που πέρασε άουτ), Γκούρλα (52′: σουτ που απέκρουσε ο Πρέντσι), Ντεγιάννη (75′: σουτ που πέρασε έξω). Στην τελευταία φάση του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Σπανό.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Γιδάρη-Καμπούρης Α.
ΓΚΟΛ: 12′ Καραντάκης, 31′ Ντεγιάννης-90’+ Σπανός.
ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Άγγελος Βογιατζής): Μίχος, Λέκκας, Κικίδης, Προβής, Πουρνής, Πασάι, Ζουρμπουλής (72′ Σιδέρης), Γκούρλας, Στούπας (87′ Γκέκας), Καραντάκης, 17 Ντεγιάννης (83′ Παπαγεώργιου).
ΔΡΟΣΙΑ (Γιώργος Λάμπρου): Πρέντσι, Διοκμετζίδης, Οικονόμου, Βελαέτης, Ντούκα (46′ Μπανάσης), Μπαζώτης (66′ Τσαμούρας), Αγγελάτος, Μάλλιαρης, Σπανός, Λάμπρου (46′ Παλαιολόγος), Σακκάς.
κάντε like στην νέα μας σελίδα στο Facebook πατώντας το εικονίδιο