Κ16 ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ολυμπιακός Λίμνης-Δόξα Διρφύων 0-5
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2024/02/Κ16-Ολυμπιακός-Λίμνης-Δόξα-Διρφύων-0-5-10-2-2024.jpg)
Η Δόξα Διρφύων κέρδισε στη Λίμνη τον τοπικό Ολυμπιακό 5-0, για την τέταρτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ16 ‘Εμμανουηλίδης Μιχάλης’ της ΕΠΣΕ.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και έφτασαν στο 33′ στο 0-3, με τον Μπρέλο να σκοράρει δύο φορές και τον Χουλιάρα μία, με όλα τα γκολ να έχουν προέλθει από κτυπήματα φάουλ. Με τον ίδιο τρόπο η Δόξα σημείωσε το τέταρτο της γκολ, με τον Χουλιάρα να βάζει το δεύτερο προσωπικό του στο 54′ και στο επόμενο λεπτό ο Ανέστης έκλεισε το σκορ, με σουτ μέσα από την περιοχή.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λιαγκάκης.
ΓΚΟΛ: 7′ & 33′ Μπρέλλος, 17′ & 54′ Χουλιάρας, 55′ Ανέστης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ (Βαγγέλης Μπεκάκος): Παπαδήμος, Αρβανίτης, Χριστοδούλου, Φλώκος, Παπαγγελής, Duzha, Γερογιάννης, Ζώτος, Μούργκος, Χαλικόπουλος, Ζοτίγος, (Αρβανίτης, Λαπίνας, Ν. Ζησίμου, Ρ. Ζησίμου, Χ. Αργυρίου, Λ. Πατσιούρας, Ι. Πατσιούρας)
ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ (Νίκος Κιαπέκος): Α. Ευσταθίου, Καλογιάννης, Α. Καρατζάς, Δούδαλης, Στούπας, Μπρέλλος, Ζαούρης, Γκίκας, Χουλιάρας, Τσοκάνης, Μ. Ευσταθίου. (Ε. Ευσταθίου, Α. Καρατζάς, Ε. Σταματίου, Ε. Κορδώνης, Φραντζής, Δ. Σταματίου, Χειμώνας).