Κ12 ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Διρφύων-Αθλόπολις 1-5
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2024/02/Ενδεκάδα-Κ12-Αθλόπολις-2023-24-1η.jpg)
Η Αθλόπολις κέρδισε 5-1 τη Δόξα Διρφύων, για την όγδοη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του πρωταθλήματος Κ12 ‘Τσάλας Στέλιος’ της ΕΠΣΕ.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με τον Γιαννούλη και ο Κωνσταντινάκης έκανε το 0-2 στο 13′. Δύο λεπτά μετά ο Σουρτζής μείωσε 1-2, με τον Κωνσταντινάκη να σκοράρει για δεύτερη φορά στο 35′ στο 1-3 και δύο λεπτά μετά σκόραρε ξανά και ο Γιαννούλης, για το 1-4. Δέκα λεπτά πριν το φινάλε ο Κρινάς έκλεισε το σκορ.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κασομούλης.
ΓΚΟΛ: 15′ Σουρτζής-5′ & 37′ Γιαννούλης, 13′ & 35′ Κωνσταντινάκης, 50′ Κρινάς.
ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ (Νίκος Κιαπέκος): Κούκι, Ζαμπέλης, Δημητρίου, Χουχούμης, Καρόκης, Σουρτζής, Σταθαράς, Γκρινιάρης, Ρουμπής. (Πριόνας, Αντωνίου, Κένιγκ, Ν. Νάνος, Θ. Νάνος, X. Bajraktari, C Bajraktari, Μπαρσάκης).
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ (Γιάννης Βάρκας): Τσεκούρας, Κρινάς, Μακρής, Δεμερούτης, Τρεμούλης, Στεργίου, Κωνσταντινάκης, Σαμαντούρος, Γιαννούλης. (Μπιτζανάκης, Λιάπης, Χρανιώτης, Σμυρνής, Τρίκκας).