Ο Κώστας Τσαλμάς Υποψήφιος με τον Γιάννη Μπουροδήμο
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/08/FB_IMG_1692436982856_edit_151468570799803-960x640.jpg)
Υποψήφιος Δημοτικός σύμβουλος με τον συνδυασμό του Γιάννη Μπουροδήμου ο Κώστας Τσαλμάς από το Μετόχι
Η επίσημη ανακοίνωσή του
Αγαπητοί μου συμπολίτες,
στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 8ης Οκτωβρίου θα είμαι υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος στο Δήμο Διρφύων Μεσσαπίων με τον συνδυασμό Μεσσαπιακή-Παραδίρφυα Συνεργασία, με επικεφαλής τον Γιάννη Μπουροδήμο. Αποδέχτηκα την τιμητική πρόσκληση, διότι πιστεύω πως μπορώ να προσφέρω με ανιδιοτέλεια στον τόπο μας και να συντελέσω ουσιαστικά στην αναβάθμιση της καθημερινότητας και την άμεση υλοποίηση απαιτούμενων έργων υποδομής! Θεωρώ πως οι τοπικοί φορείς πρέπει να παλεύουν διαρκώς για την ευημερία του Δήμου και πάνω από όλα των ανθρώπων! Είμαι παντρεμένος με την Ελένη Μετοχιάτη, με την οποία έχουμε αποκτήσει τρεις γιους. Μένουμε μόνιμα στην Στένη Ευβοίας. Η αγάπη μου για τον τόπο μας και τον συνάνθρωπο με εχει ωθήσει απο νεαρή ηλικία να ασχοληθώ με τα κοινά και πληθώρα συλλόγων. Έχω διατελέσει πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του δημοτικού-νηπιαγωγείου Στενής, ιδρυτής και ενεργό μέλος συλλόγου εθελοντών διασωστών και μέλος της ΔΕΕΠ Ευβοίας (Νομαρχιακή Οργάνωση Νέας Δημοκρατίας).
Ειμαι ελεύθερος επαγγελματίας, δραστηριοποιούμαι στον τομέα παραγωγής και εμπορίου βοτάνων και μπαχαρικών.
Εσείς έχετε την δύναμη και για μένα είναι ύψιστη τιμή να ζητήσω την ψήφο και την εμπιστοσύνη σας.
Με εκτίμηση,
Τσαλμάς Κωνσταντίνος
Υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος Διρφύων Μεσσαπίων.