Θύελλα Κοντοδεσποτίου-Πάλιουρας 2-1
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2024/02/Ενδεκάδα-Θύελλα-Κοντοδεσποτίου-2023-24-2η-1.jpg)
Η Θύελλα Κοντοδεσποτίου κέρδισε 2-1 τον Πάλιουρα, για τη δέκατη τρίτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.
Η ομάδα του Κοντοδεσποτίου, που ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τις φετινές επίσημες υποχρεώσεις της (έχει ρεπό στην τελευταία αγωνιστική) και ευελπιστεί σε ακόμη καλύτερη πορεία τη νέα σεζόν ενόψει της επερχόμενης επιστροφή της στη φυσική της έδρα, άνοιξε το σκορ στο 5′ με τον Γιαννούτσο. Στο 68′ ο Κανάνι ισοφάρισε, όμως ένα πεντάλεπτο αργότερα ο Γιαννούτσος σημείωσε και το νικητήριο γκολ της Θύελλας. Για τον Πάλιουρα σ’ ό,τι αφορά τη δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου όλα θα κριθούν στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής με την Ακαδημία Ψαχνών, που τον ακολουθεί στην τρίτη θέση και στο -2 (είχε ξεκούραστο ‘τρίποντο’ με τον Μέσσαπο).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Ιωάννου Ι.-Παλούμπης.
ΓΚΟΛ: 5′ & 73′ Γιαννούτσος-68′ Κανάνι.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ (Θανάσης Μούντριχας): Γαρδικιώτης, Ζήσης (75′ Σπανός), Ξύγκης, Ι. Μπίρμπας (58′ Καλυβίτης), Μανάρης, Στέφος, Τσοκάνης, Γιαννούτσος (87′ Χαραλαμπίδης), Σ. Ταυρής, Θ. Ταυρής, Πριόνας.
ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ (Γιώργος Δάβρης): Μούσα, Κομποθανάσης, Γουναρόπουλος 33′ Κουρκούλης), Χασάναγας, Σταθαράς, Ν. Ευσταθίου (51′ Θ. Τσώκος), Κανάνι, Βλάχος, Β. Τσώκος, Μιχαήλ, Ε. Ευσταθίου.