Δόξα Διρφύων-Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη 6-0
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/12/Ενδεκάδα-Κ14-Δόξα-Διρφύων-2023-24-3η-1.jpg)
Η Δόξα Διρφύων κέρδισε την ομάδα Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη με 6-0, για την τέταρτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 ‘Μαζαρακίδη Βασιλική’ της ΕΠΣΕ.
Οι γηπεδούχοι διεύρυναν το σκορ και εξασφάλισαν το ‘τρίποντο’ στην επανάληψη, προηγούμενοι 1-0 στο πρώτο μέρος. Χατ-τρικ έκανε ο Π. Κορδώνης κι από ένα τέρμα σημείωσαν οι Ε. Σταματίου-Σουρτζής-Ζαούρης.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ρουμπής.
ΓΚΟΛ: 12′ & 60′ & 68′ Π. Κορδώνης, 37′ Ε. Σταματίου, 56′ Σουρτζής, 70′ Ζαούρης.
ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ (Δημήτρης Ακριτίδης-Τάκης Σπυρόπουλος): Ε. Κορδώνης, Δούδαλης, Δημητρίου, Δ. Σταματίου, Ζαούρης, Γκίκας, Ε. Σταματίου, Πηλιχός, Καπετάνιος (36′ Γκρινιάρης), Σουρτζής (60′ Καρόκης), Π. Κορδώνης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ/ΝΕΑΠΟΛΗ (Ηλίας Ξιφαράς): Νικολάου (60′ Μ. Σαρρής), Θωμάς, Κασσαβέτης, Ζησίμου, Σταματούκος (36′ Θεοδώρου), Παπαελευθερίου, Ακριώτης, Γκαρίλας (50′ Φεργαδής), Τσάλας (36′ Β. Σαρρής), Μάρκου (50′ Κότσαρης), Κρυονερίτης.
Ακολουθήστε την νέα μας σελίδα στο Facebook πατώντας το εικονίδιο
eviasports. gr