Το Αλογάκι της Ονειρούπολης στη θεατρική σκηνή από το ΚΔΑΠ ΑμεΑ του Δήμου
![](https://psaxna.gr/wp-content/uploads/2023/12/1703664360735-885x750-1-885x640-1.jpg)
Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Ψαχνών, η θεατρική αναπαράσταση του βραβευμένου παραμυθιού της Παναγιώτας Κολλέρη,¨Το Αλογάκι της Ονειρούπολης¨ από το ΚΔΑΠ ΑμεΑ του Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων.
Ήταν σίγουρα η πιο πολυποίκιλη συναισθηματικά εκδήλωση του ΚΔΑΠ Αμεα, όπου τα παιδιά ξεδίπλωσαν τις καλλιτεχνικές τους ικανότητες, αναδεικνύοντας την ιστορία του παραμυθιού και το νανούρισμα που μας εμπιστεύθηκε η συγγραφέας.
Πρόσφεραν διασκέδαση, συγκίνησαν και έλαβαν το πιο ζεστό χειροκρότημα.
Η ΔΗ.Κ.Α.ΔΙ.ΜΕ. έχει την ανάγκη να ευχαριστήσει από καρδιάς όλους όσους συμμετείχαν σε αυτή την εκδήλωση..
Ευχαριστούμε από καρδιάς την βραβευμένη συγγραφέα Κολλέρη Παναγιώτα για την τιμή να μας δωρίσει το έργο της ,να το ανεβάσουμε με τους αγγέλους του ΚΔΑΠ Αμεα στη σκηνή, τους γονείς, τους εθελοντές και τα ίδια τα παιδιά, τους χορηγούς για την προσφορά τους , όλο το κόσμο για την παρουσία του και φυσικά θερμές ευχαριστίες στον περιζήτητο Άγιο Βασίλη που για μία ακόμη φορά έδωσε χαρά σε
μικρούς και μεγάλους.
Γιατί μπορεί να μην τα έχουμε όλα, αλλά με την αγάπη που δεν χάνεται ποτέ, μαζί καταφέρνουμε και έχουμε τα πάντα..!
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗ.Κ.Α.ΔΙ.ΜΕ.
ΜΥΤΑΛΑ -ΤΖΕΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Πατήστε στο εικονίδιο και συνδεθείτε στην ομάδα του Psaxna.gr στο Viber για να ενημερώνεστε άμεσα με ειδοποίηση στο κινητό σας τηλέφωνο για τις σημαντικότερες ειδήσεις από τα Ψαχνά 👇
Aκολουθήστε την νέα μας σελίδα στο Facebook πατώντας στο εικονίδιο 👇