ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ.ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΤΙΔΑ
Posted On 9 Αυγούστου 2015
0
Τη Δευτέρα 10 Αυγούστου (ώρα 6.30) στα γραφεία της ΕΠΣΕ θα γίνει
η κλήρωση του κυπέλλου Εύβοιας και στην κληρωτίδα θα …μπουν 49 ομάδες.
Αυτές είναι οι 42 που είχαν δηλώσει συμμετοχή στα πρωταθλήματα της Β”
κατηγορίας, ο ΑΟ Κύμης που θα πάρει μέρος στην ίδια κατηγορία με αίτημά
του (ανήκε κανονικά στην Α») και μόνο 6 ομάδες από τη Γ” κατηγορία (από
τις 29).
η κλήρωση του κυπέλλου Εύβοιας και στην κληρωτίδα θα …μπουν 49 ομάδες.
Αυτές είναι οι 42 που είχαν δηλώσει συμμετοχή στα πρωταθλήματα της Β”
κατηγορίας, ο ΑΟ Κύμης που θα πάρει μέρος στην ίδια κατηγορία με αίτημά
του (ανήκε κανονικά στην Α») και μόνο 6 ομάδες από τη Γ” κατηγορία (από
τις 29).
Σ” αυτή τη φάση δεν θ” αγωνιστούν όπως και πέρισυ οι ομάδες της Α”
κατηγορίας και θα …μπουν στη διαδικασία από την επόμενη φάση, όπως και
οι ομάδες της ΕΠΣΕ που αγωνίζονται στη Γ” Εθνική (καταργήθηκε το κύπελλο
Γ” Εθνικής).
Σύμφωνα με τη νέα προκήρυξη ισχύουν και φέτος τα ίδια. Δηλαδή, οι
ομάδες μικρότερης κατηγορίας όταν συναντούνται με ομάδες ανώτερης
κατηγορίας θα αγωνίζονται εντός έδρας, ανεξαρτήτως τι θα βγάλει η
κληρωτίδα. Επίσης οι αγώνες της ημιτελικής φάσης θα είναι διπλοί.
To Σαββατοκύριακο 5-6 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθούν οι αγώνες της
Α” φάσης (25 ζευγάρια) μετά την κλήρωση που θα προκύψει από τις παρακάτω
ομάδες (μια ομάδα από το βορρά θα περάσει …μπάι).
1ος όμιλος | ||
1 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΣ ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ |
2 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ |
3 | Β” ΕΠΣΕ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ |
4 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΩΡΕΩΝ |
5 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ |
6 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ |
7 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ |
8 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ |
9 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ |
10 | Β” ΕΠΣΕ | ΣΚΕΠΑΣΤΗ |
11 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ |
12 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΠΑΠΑΔΩΝ |
13 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΣ ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ |
14 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΣ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ |
15 | Γ” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ |
16 | Γ” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΛΤΡΩΝ |
17 | Γ” ΕΠΣΕ | ΕΛΛΗΝΙΚΑ |
2ος όμιλος | ||
1 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ |
2 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ |
3 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ |
4 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ |
5 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ |
6 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ «Ο ΑΠΟΛΛΩΝ» |
7 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΤΤΑΛΗΣ |
8 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ |
9 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ |
10 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ |
11 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ |
12 | Β” ΕΠΣΕ | ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ |
13 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ |
14 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ |
15 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ |
16 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ |
17 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ |
18 | Γ” ΕΠΣΕ | ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ |
19 | Γ” ΕΠΣΕ | ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ |
20 | Γ” ΕΠΣΕ | ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ |
3ος όμιλος | ||
1 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΚΥΜΗΣ |
2 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ |
3 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ |
4 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ |
5 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ |
6 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ |
7 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ |
8 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
9 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ |
10 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ |
11 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ |
12 | Β” ΕΠΣΕ | ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ |
Πηγή:egnomi.gr
9 Αυγούστου 2015